Akılları Zorlayan 5 Evden Kaçış Oyunu

Ağu 08 2016

Akılları Zorlayan 5 Evden Kaçış Oyunu

Evden kaçış oyunu , gerçek bir mekandan ekip arkadaşlarınızla 1 saat içinde şifreleri çözerek kaçmanıza dayanan ve  farklı kategorilerden oluşan oyunlardır.

Daha önce sizler için korku sınırlarını aşan 5 evden kaçış oyununu sıralamıştık. Evden kaçış oyunları ile 2013 yılında Türkiye’nin hemen hemen her ilinde farklı senaryolarla oyunlar açılmaktadır.

Değişik hikayelerle kurgulanan evden kaçış oyununu başarıyla bitirebilmeniz için, zamanınız iyi yönetmeniz, şifreleri çözmeniz, iyi gib gözlemci olmanız ve uyum içnde hareket eden bir ekibinizin olması gerekiyor.

İçindeki şifreler, kilitler ve bulmacalarla sınırlarınızı zorlayacaksınız. İşte sizler için seçtiğimiz akılları zorlayan 5 evden kaçış oyunu.

 

1 . Zamansız Mekanlar

Özgünlük : +++++

Ambiyans : ++++

Sürükleyicilik : ++++

Korku Seviyesi : +++

Kadıköy’de yer alan zamansız mekanlar oyununda, zamanda yolculuk yapmanın gizemini çözüyorsunuz.

Çağlar arasında gezinip ilklere, mesela eski Mısır’a gidip pramitlerin varoluşuna şahitlik edebilme imkanını yakalıyorsunuz.

 Birbirinden yaratıcı bulmacalarla geri dönemebilmek ise sizin elinizde.Tarihin herhangi bir döneminde yer almaya hazır mısını?

İyi şanslar!

2 . Paranoya-Ziyaretçiler

Özgünlük : +++

Ambiyans : +++

Sürükleyicilik : ++++

Korku Seviyesi : +++

Paranoya-Ziyaretçiler oyunu ,  paranoyak bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Sizler onun dünyasına giren ziyaretçiler oluyorsunuz. Hikaye aslında çok korkutucu gözükmese de , yapılan efektler, sesler ve oyun alanındaki diğer ayrıntılar korkmanıza ve kendinizi oyuna kaptırmanıza neden oluyor. Üstelik oyunun son şifresini oyunun başında size veriyorlar.

3 .Fak The Game

Özgünlük : ++++

Ambiyans : +++

Sürükleyicilik : ++++

Korku Seviyesi : ++++

Akıl hastanesinden kaçış konseptine sahip olan bu oyun Kadikoy’de yer alıyor. Dr. Scissors’un yarattığı ve insanları tutsak ettiği acı, korku, vahşet dolu cehennemden  kaçmaya çalışacaksınız.

Fak The Game oyununda korku seviyesini seçebiliyorsunuz. Korku oyunlarını seven oyuncuların mutlaka denemesi gereken bu oyunda, bulmacalar oldukça özgün tutuluyor. Farklı şifreler oyun boyunca heyacanınızı canlı tutuyor

4. Patronn

Özgünlük : ++++

Ambiyans : +++

Sürükleyicilik : +++

Korku Seviyesi : +++

Patronn oyununda işyeri olarak dekore edilmiş bir 2 katlı bir ofiste, patron gelmeden ofisi soymaya çalışıyorsunuz. Bu özgün senaryo ile açıkçası ilk defa karşılaştık.Bulmacalar ve şifreler başarılı, üzerinde kafa yormanız gereken türden.  Patronn gelmeden önce ipuçları yardımıyla ofisteki parayı alıp ekip arkadaşlarınızla  beraber ofisten çıkmanız gerekiyor

5 . Quest

Özgünlük : +++

Ambiyans : +++

Sürükleyicilik : +++

Korku Seviyesi : +++

Quest oyununda dünyanın sonunu getirecek bir virüsün yayılmasını önlemeye çalışıyorsunuz. Oyun oldukça akıcı ve yaratıcı olarak tasarlanmış.  İçerideki şifreleri çözerek dünyayı kurtarmaya çalışıyorsunuz. Oyun aksiyon severler için tercih edilebilir. Bulmaca çözerek dünyayı kurtarmak sizin elinizde!

Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip ederek tüm evden kaçış oyunlarından haberdar olabilirsiniz.

Yorum Yaz

E-mail adresin paylaşılmayacak.