Beşiktaş İlçesindeki Kaçış Oyunları

May 23 2016

Beşiktaş İlçesindeki Kaçış Oyunları

Evden kaçış oyunu, 2-5 kişinin, kapalı ve kilitli bir mekandan 60 dakika içinde şifreleri çözerek kaçmaya çalışmasına dayanır.

Evden kaçış oyunları, ilk olarak bilgisayar üzerinden sanal oyunlar olarak hayatımıza girmiş, ardından fiziksel gerçek mekanlarda oynanmaya başlanmıştır.

Korku/gerilim/aksiyon/kaçış temalı bu oyunları oynamak için herhangi bir ön hazırlık yapmanıza gerek olmuyor. Oyun alanına giderken olabildiğince rahat kıyafetler giymeniz size avantaj sağlayacaktır. Herhangi bir rahatsızlığınız varsa, kaçış oyunlarını oynamadan önce kimlerin kaçış oyunları için uygun olmadığını araştırmanızda fayda var.

Görev Tamam üzerinden tüm evden kaçış oyunları listesine ulaşabilir,korku evi listesini, hızlı kaçış listesini, oyunlar hakkındaki yorumları ve fırsatları takip edebilirsiniz.

Sizler için Beşitaş’taki kaçış oyunlarını ve korku evlerini sıraladık :

1 . Anahtar Oda Evden Kaçış Oyunu

Kazıklı Voyvoda, namı diğer Kont Dracula; Macaristan’a kaçmadan önce İstanbul’daki gizli mağbetinde bir süre saklanmış ve burada çeşitli kara büyüler yaparak şehri lanetlemiştir..

Salgın hastalıklar kısa sürede tüm İstanbul’a yayılmış, insanları hızla öldürmektedir.. Kuşaktan kuşağa devam eden bu laneti ortadan kaldırmanın tek yolu;Dracula’nın buraya sakladığı Ölümsüzlük iksiridir.. İstanbul insanlarını kurtarmak senin elinde.. Ölümsüzlük iksirini bulup, lanete yakalanmadan kaçmak için bir saatin var. Görevleri tamamlamak için arkadaşlarına ihtiyacın olacak, iyi bir takım kurmalısın..

Detayları buradan inceleyebilirsiniz.

2 . Apartmind Evden Kaçış Oyunu

Apartmind oyunevindeki “Pabek Virüsü” adlı oyun, tüm dünyada hızla yayılan virüsün tedasini araştıran Prof.Dr.Yiğit Tangök’ün kaçırılmasıyla başlıyor. Bu virüsün tedavisini tek başına yürüten kaçırılınca, laboratuvarına giren uzmanlar tedavi süreciyle ilgili hiçbir bilgi bulamıyorlar.Doktorun eşi ise, evinde gizli bir laboratuvarı olduğunu söylüyor.
Burada oyunculardan istenen şey, gizli laboratuvarı ve hastalığın tedavisini bulmak. Ancak bunu yapmak için sadece 1 saatiniz var. Çünkü ilaç korsanları da sizinle aynı bilgiye sahipler ve tam 1 saat sonra eve baskın yapacaklar!

Detayları buradan inceleyebilirsiniz.

3 . Altın Kelepçe Evden Kaçış Oyunu

Altın Kelepçe, Dünyanın en ünlü müzesi olan Paris Louvre Müzesinde sergileniyordu. 1911 yılında gerçekleşen soygun sırasında Mona Lisa tablosu ve Altın Kelepçe çalınmıştı.İki sene sonra Mona Lisa tablosu bulunmuş olmasına rağmen, Altın Kelepçe’yi bulan olmamıştı.

Fransa’da yaşayan Türk asıllı bir dedektif Altın Kelepçenin Türk bir koleksiyoncu tarafından satın alındığı bilgisine ulaştı ancak kendisi de ortadan kayboldu.

Siz de ödül avcıları olarak İstanbul Beşiktaş’a gittiniz, ancak hatırladığınız en son şey dairenin ziline bastığınız.İçeride neler oluyor, Altın Kelepçe nerede? Tüm bunların cevabını bulmak ve oradan çıkmak için bir saatiniz var.

Detayları buradan inceleyebilirsiniz

4. Ebat Evden Kaçış Oyunu

Kaçık, gerçek adıyla Zeki S.; trajedilerle dolu çocukluğunun da etkisiyle sosyopat bir kişiliğe bürünmüş, ortalamanın üstündeki zekasını yaşadıklarının intikamını almak için kullanan, iş ve sosyal çevresi tarafından saygı değer bir iş adamı olarak tanınan bir psikopat.

Zeki’nin senin için hazırladığı oyunda başarılı olabilecek misin?

Detayları buradan inceleyebilirsiniz

5. Goodlock Games Evden Kaçış Oyunu

Paris’te 1958 yazı çok sıcak geçmektedir… Şehvetin ve aşkın özgürce sergilendiği, Paris’in en göz alıcı kabaresi Moulin Rouge’un ateşli dansçısı İngiliz asıllı Jacqueline, onu mücevherlere boğan uzatmalı sevgilisi General Claude’u ani bir şekilde terk etmiştir. Gece aleminde yayılan fısıltılar ise Jacqueline’nin, özgür ruhlu müzikal yazarı Fabien ile tutkulu bir ilişkisi olduğu yönündedir…

Detayları buradan inceleyebilirsiniz.

6 . Keep Locked Evden Kaçış Oyunu

Avukat Pablo (Gerçek bir hikayeden esinlenilmiştir)
Ortadoğunun en büyük silah kaçakçısı mı? Yoksa sadece sıradan bir avukat mıydı? İtalyan asıllı, Kıbrıslı bir rum olan Pablo Pavlidesin gizli dünyasını, gizli geçitlerle dolu evin sırrını hala kimse çözemedi. Pablo’nun sırlarını çözmek için Pablo’nun dünyası seni bekliyor.

Detayları buradan inceleyebilirsiniz.

7 . LockHunt Evden Kaçış Oyunu

Sorular. Sanki havada uçuşuyorlar. Hayır. Gördüğün şey sadece karanlık. Zihninde dans eden karanlık. Ona odaklan. Sorulara. Sorular ne için vardır ki zaten? Cevaplanmaları için. Senin cevaplarınla. Senin ve takımının. Sorulara odaklanmalısın. En çok da senin ve takımının cevapların. “

Soluduğun havada bir şeyler farklı. Laboratuarında bir sorun var. Karanlıktasın ve hemen buradan çıkman gerekiyor. Bunun için ise önünde tek bir engel var: Karantina. Bilmecelerle dolu bu karantinadan çıkmak için gerçek bir takım oyunu sergilemelisin. Senaryonun tek bir oyuncusu var: Tüm takım. 1 saatin var. Ondan sonrası ise kaderin ta kendisi!

Detayları buradan inceleyebilirsiniz.

8. Ortaköy Korku Evi

Ülkenin en büyük akıl hastanesinde başhekim olan Demir Erdem, Ortaköy’deki evinde çok sevdiği karısı, on yaşındaki kızı ve henüz iki yaşındaki oğluyla çok mutlu bir hayat yaşamaktaydı, ta ki o güne kadar!! İşlediği cinayetler yüzünden önce cezaevi ardından ileri seviyedeki davranış bozuklukları nedeniyle akıl hastanesine yatırılan cani, psikopati hastası U.Ş’nin hastaneden kaçıp doktorun evine geldiği güne kadar!! Psikopat günlerce aileye işkence eder ve tek tek hepsini öldürüp kaçar. Bir daha da bulunamaz…

Detayları buradan inceleyebilirsiniz.

 

Yorum Yaz

E-mail adresin paylaşılmayacak.