Beyoğlu İlçesindeki Evden Kaçış Oyunları

May 17 2016

Beyoğlu İlçesindeki Evden Kaçış Oyunları

Evden kaçış oyunu, 2-5 kişinin, kapalı ve kilitli bir mekandan 60 dakika içinde şifreleri çözerek kaçmaya çalışmasına dayanır.

Evden kaçış oyunları, ilk olarak bilgisayar üzerinden sanal oyunlar olarak hayatımıza girmiş, ardından fiziksel gerçek mekanlarda oynanmaya başlanmıştır.

Korku/gerilim/aksiyon/kaçış temalı bu oyunları oynamak için herhangi bir ön hazırlık yapmanıza gerek olmuyor. Oyun alanına giderken olabildiğince rahat kıyafetler giymeniz size avantaj sağlayacaktır. Herhangi bir rahatsızlığınız varsa, kaçış oyunlarını oynamadan önce kimlerin kaçış oyunları için uygun olmadığını araştırmanızda fayda var.

Görev Tamam üzerinden tüm evden kaçış oyunları listesine ulaşabilir,korku evi listesini, hızlı kaçış listesini, oyunlar hakkındaki yorumları ve fırsatları takip edebilirsiniz.

Sizler için Beyoğlu’ndaki kaçış oyunlarını ve korku evlerini sıraladık :

1. Akıl Oyunları Kulubü

Akıl oyunları kulübü, evden kaçış oyunu ve odadan kaçış oyunları ile eğlence mekanı olarak hizmet verse de, özel etkinlikler için de gereken ortama sahip.
Kulübün hizmet verdiği ilk oyun, Gizemli Piramit Memphis. İkinci oyun ise Ceset Mezarlık korku oyunu.Ceset Mezarlık oyununda korku seviyesini oyunun seyrine göre ayarlamanız mümkün.
Gizemli Piramit Memphis oyununda, gizemli piramite giriş yapan ancak haftalar boyunca kendilerinden haber alınamayan arkeologlara ulaşmak için yeni ekip kurulacak, işte bu ekip sizsiniz!

Detayları buradan inceleyebilirsiniz.

2. Bee Escape Kaçış Oyunu

Tamamen gerçek dünyada tasarlanmış heyecanlı ve gizem dolu bir kaçış oyunu. Garipliklerle dolu bu otelden ekip arkadaşlarınızla beraber çıkmak istiyorsanız, etrafınızdaki eşyaları iyi incelemeli, soğukkanlı olmalı, nesneler arasındaki bağlantıyı kurabilmeli,şifreleri kırmalı ve bulmacaları çözebilmelisiniz. Ve unutmayın tüm bunlar için sadece 1 saatiniz var !

Detayları buradan inceleyebilirsiniz.

3. Egyptian Sun Kaçış Oyunu

III. Tutmosis’in iki dikilitaşından birisi Konstantiniye’ye getririlmiştir, fakat dikilme esnasında (390 AD) 32 m olan taşı kırılmış ve maalesef sadece 20 metresi At Meydanına dikilebilmiştir.Bundan sorumlu olan mısırlı inşaatçı ceza olarak Konstantiniye’de toprağa verilmiştir ve 1600 yıl dan beri karanlıkta yatmaktadır.Yalnız yetenekli bir takım onu Mısır Güneşin yardım ile aydınlığa ve huzura kavuşturabilir.Ekibini kur ve kazanmak için hazırlan!

Detayları buradan inceleyebilirsiniz.

4. Enigma Evden Kaçış Oyunu

Enigma yeni oyunuyla karşınızda: Solar.
Solar serisinin ilk oyunu “Solar:Başlangıç” macerayı gerçek dünyaya taşıyor.
Türkiye’nin ilk ve tek outdoor oyunu Solar eğlenceyi ayağınıza getiriyor. Ekibinle birlikte bu maceranın parçası olmak istiyorsan ilk oyunu tamamla ve hikayenin tamamını deneyimleme şansı kazan.

Detayları buradan inceleyebilirsiniz.

5. Escape Planet- Cinayet Mahalli İstanbul Evden Kaçış Oyunu

Ünlü dedektif Jack L. kendi ofisinde ölü bulunur. Üst düzey yetkililer bu olayı örtbas etmeye niyetlidir. Zira dedektifin yaralıyken bıraktığı ipuçlarında hem katilin kimliği hem de yukardan gelen bu örtbas emrinin nedenleri gizlidir. Ancak bu gizemi çözmek isteyen olay yeri inceleme ekibinin sadece bir saati vardır.

Detayları buradan inceleyebilirsiniz.

6. Escape Planet- Sherlock Holmes Evden Kaçış Oyunu

Ünlü dedektifin odasındaki eşyaları iyi inceleyin. Pek çok eşyanın içinde, üstünde, altında veya herhangi bir yerinde sizi odanın anahtarına götürecek şifreler gizli.
Ekibinizle beraber şifreleri çözebilirseniz evden kaçabilirsiniz!

Detayları buradan inceleyebilirsiniz.

7. Evden Firar Kaçış Oyunu

Bugüne kadar kitaplar okudunuz,
filmler izlediniz ve hep o kurguların
bir parçası olduğunuzu hayal ettiniz.
SİZCE DE ARTIK BU HAYALİ
GERÇEKLEŞTİRMENİN ZAMANI GELMEDİ Mİ?

Detayları buradan inceleyebilirsiniz.

8. Excape Kaçış Oyunu
Sabah olup gün ağrıdığında departmanımıza yapılan şikayet ve bildirimler üzerine olay yerine hareket edildi. Evin olduğu bölgeye ne bir ağaç ne de bir engel olmadan kolayca ulaşıldı ancak ne Emily ne de evin orda olmadığı tespit edildi. Yapılan incelemeler sonunda bölgede insan eli ile yapılmış her hangi bir yapıya ait bir iz bulunamadı.
Dava 1992 senesinde kapatılmış olmasına rağmen 19.10.2015 tarihinde departmanımıza Türkiye’den benzer bir ihbar ve dava ile ilgili yardım talebinde bulunulmuş, eve yeniden ulaşma ve gizemi çözme ihtimalleri değerlendirilerek dava dosyası yeniden açılmış ve inceleme ekibi oluşturulmuştur.
Ekibinle beraber olayı çözmek ve evden çıkmak için 1 saatin var!

Detayları buradan inceleyebilirsiniz.

9. Istrapped Kütüphaneci Ziya Evden Kaçış Oyunu

Kütüphaneci Ziya kitaplarına aşık, kendini okumaya adamış bir adamdı. Kütüphaneci olarak kazandığı kısıtlı gelirinin neredeyse tamamını harcadığı kitaplarının üzerine titrerdi. Zamanla kitaplarını kaybedeceği fikri aklını yitirmesine sebep olmuş, kendince çareyi eve girenlerin tekrar dışarı çıkmalarını engelleyerek bulmuştu. Kütüphaneci Ziya’nın evinden dışarı çıkmanın tek yolu en sevdiği kitabı bulmak ve şifrelerini çözebilmekten geçiyor.

Detayları buradan inceleyebilirsiniz.

10. Istrapped Ressam Sevilay Kaçış Oyunu

Dünyanın bir çok ülkesini gezen Ressam Sevilay, İtalya seyahatinden sonra Rönesans eserleri üzerine büyük bir tutkuyla çalışmaya başlamış, özellikle Leonardo Da Vinci’nin sanatını anlamaya ve uygulamaya çalışmıştı. Son günlerini atölyesinde, dış dünyaya kapalı, tualinin başında geçiren Sevilay’ın bu durumunu gören ailesi, Sevilay’ın vefatının ardından onun anısına tüm çalışmalarını Ressam Sevilay’ın galerisinde koruma altına aldı. Leonardo’nun sırlarını çözmeden hiç bir çalışması artık dışarı çıkarılamayacaktı.

Detayları buradan inceleyebilirsiniz.

11. Korku Saati Kaçış Oyunu

Seni 1800’lü yıllara davet ediyoruz. İblis’in yaşadığı eve, Cihangir’e…
Bu evde korkunç bir olay yaşandı. İblis’in kızı kaçırılıp yok edildi ve bu korkunç olay kayıtlara geçmedi.
Ta ki, eve yıllar sonra Emily ve ailesi taşınana kadar…
Kader o ki, Emily tam da İblis’in kaçırılan kızı yaşında, masum ve güzel bir kızdı.
İblis, kızının ruhunu yeniden canlandırmak için tüm gücüyle aileyi acımasızca katletti ve Emily’nin ruhunu ele geçirdi.
Senin görevin, zavallı Emily’e yardım etmek ve onun ruhunu huzura kavuşturmak!
Bu evde korkunun seni ele geçirmesine asla izin verme!
Tüyler ürpertici ve benzersiz deneyim için sadece 60 DAKİKAN var!

Detayları buradan incelebilirsiniz.

12. Kriptomania Kaçış Oyunu

İTÜ mezunu 34 yaşındaki uçak mühendisi Dr. Barış Develi; uzun yıllardır ASELSAM’da çalışmaktaydı. Çok genç yaşında uçak sanayii alanında geliştirdiği teoriler ve yayınladığı makaleler ile adından söz ettirmekte, ülkemizin gururu olarak uluslararası arenada da bizi temsil etmekteydi.
Başta ABD olmak üzere dünya ekonomisinde ve savaş endüstrisinde lider birçok ülkeden gelen tekliflere rağmen ülkesinde kalmayı tercih eden Barış, bir süredir tehdit telefonları alıyordu. Barış 2 gün önce Beyoğlu’ndaki evine giderken esrarengiz bir şekilde arabasında bilekleri ve boğazı kesilerek öldürüldü.
Süre azalıyor… Türkiye çok gizli bir oyunun parçası olmadan Mühendis Barış’ın dosyalarının ele geçirilmesi lazım…
Bu önemli göreve hazır mısın?

Detayları buradan incelebilirsiniz.

13. Lanetli Ev Kaçış Oyunu

Hikayesi eskilere dayanan korkutucu bir ev ve yeteneklerle dolu bir ekip;
Bu evden çıkışın tek yolu, laneti bozacak olan tılsımlı heykeli bulmak.
Ekibinle birlikte laneti bozup kurtulmanız için tam 1 saatiniz var!
Bu süre içerisinde evdeki ipuçlarını takip ederek, ekibinin yetenekleriyle bulmacaları çözmeniz gerek.
Etrafınızda gelişen ürkütücü olaylara aldırmadan lanetli evden çıkabilecek misiniz ?
Yoksa siz de bu evin kayıp ruhları arasındaki yerinizi mi alacaksınız ?

Detayları buradan incelebilirsiniz.

14. Maze Up –Kaşıkçı Elması Kaçış Oyunu

Efsaneye göre 1774 yılında Pigot adında bir Fransız subayı, bu elması Hindistan’ın Madaras Mihracesi’nden satın alıp Fransa’ya götürür. Bir zaman sonra tekrar satılığa çıkartılan elması Napolyon’un annesi satın alır ve uzun süre göğsünde taşır. Ne var ki, Napolyon sürgüne gönderildiği zaman, oğlunu kurtarabilmek için annesi de elması mecburen satılığa çıkartır. İşte o sırada, Fransa’da bulunan Tepedelenli Ali Paşa’nın bir adamı, paşa adına 150 bin altın ödeyerek elması satın alır, Paşaya getirir ve Kaşıkçı Elması yıllarca Tepedelenli Ali Paşa’da kalır.
Yıllar sonra devlete karşı ayaklandığı gerekçesiyle Tepedelenli Ali Paşa hakkında ölüm fermanı çıkar. Öldürülmesi ve tüm varlıklarına el konulması için ordu yola çıkar.

Detayları buradan incelebilirsiniz.

15. Maze Up Kayıp Saat Kaçış Oyunu

Akrep ve yelkovan sesleri arasında doğmuş, ömrü boyunca bu seslerden uzak kalamamış, bütün yaşamı boyunca zaman ile ilişkili her şeyi takıntı haline getirmiş saatçinin, zamanı kırmayı başardığı biliniyor ama akıbeti bilinmiyor.
Saatçinin size bıraktığı özel nesneler ile onun izini sürecek seçilmiş kişilersiniz. Her birinizin saatçinin bıraktığı nesneler ile ayrı bir özelliği var.
Saatçinin çalışma ve deneylerinin olduğu bu ev 60 dakika da bir kendini resetliyor, çıkamadığınız takdirde siz de boşlukta kaybolabilirsiniz.
Kayıp saatçi sizi bekliyor, o tüm zamanınızda her an size düşündüğünüzden daha yakın olacak….

Detayları buradan incelebilirsiniz

16. Odadan Kaçış-Bellis’in Hikayesi

1970’lerde geçen bu ,korku temalı evden kaçış oyununda, ailesi tarafından tutsak edilen bir çocuğun anılarını yaşayacaksınız. Gerilim ve korku seçeneğiyle Belis’in Hikayesi oldukça farklı bir deneyim sunuyor. Girdiğiniz her oda sizi farklı bir atmosfere sokacak. Belis’in korku evi kilitli kapılar, sandıklar ve şifrelerle uğraştırırken zekanızın sınırlarını zorlayacak.

Detayları buradan incelebilirsiniz

17. Paradigma Kaçış Oyunu

Korku Temalı Gerçek Zamanlı Evden Kaçış Oyunudur.1 saat içerisinde senin için özel olarak hazırlanmış bu evdeki şifrelemeleri ipuçları yardımıyla çözerek oda oda ilerliyorsun.Amacın yanlışlıkla girdiğin bu evden 1 saat içerisinde kurtulmak…
Sende bu deneyimi yaşamak istiyorsan ekibini kur ve rezervasyonunu yap!
“MEDYUM” seni bekliyor…

Detayları buradan incelebilirsiniz

18. Phobia-Tourist Agency Evden Kaçış Oyunu

Tatile giderken tur acentasında kilitli kalıyorsunuz. Yine her oyun gibi çıkmanız için 60 dakikanız var. Burada kilitli şifreler yerine tamamen zekanızı kullanarak bulduğunuz şifrelerle kapıları açmanız gerekiyor. İçeri girdiğiniz anda her detaya dikkat etmeniz ve bulmacanın çözüm sıralarını kaçırmamalısınız.

Detayları buradan incelebilirsiniz

19. Pinhane Kaçış Oyunu

Dersaadet’in ünlü dedektifi Amanvermez Avni, güneye yerleşip, domates ekmek üzere emekliliğe ayrılma planları yapmaktadır. Emekliliğinin önündeki tek engel, Padişah tarafından emredildiği üzere, kendisinden sonra payitahtın güvenliğini sağlaması için bir grup dedektif bulmaktır.

Detayları buradan incelebilirsiniz.

20. Quest Kaçış Oyunu

1970’li yıllarda bir doktor muayenehanesi. Uzun zamandır takip ettiğiniz Doktor Selim Aksoy tüm insanlığın sonunu getirecek virüsü sentezlemek üzere. İçeride size yardım eden bir ajanınız vardı. Zeynep Uslu. Zeynep’i doktorun yanına sekreter olarak yerleştirmiştiniz, ancak bir süredir haber alamıyorsunuz. Bir şeylerin ters gittiği ortada; artık olaya müdahale etmek zorundasınız…

Detayları buradan incelebilirsiniz.

21. Tuzak-Korku Evi

Gözlerini açıyorsun;
Hiç bilmediğin bir odada, daha önce görmediğin bir yerde kapana kısılmış durumdasın.
Kurtulmak için çevrendeki ipuçlarını kullanıp kilitli kapıları açman gerekiyor.
Ama bunu yalnız başaramazsın.
Tuzak’tan kurtulmak için arkadaşlarının bilgisine, yeteneğine ve takım oyununa muhtaçsın
Bir saatin var!
Kaçabilecek misin?

Detayları buradan incelebilirsiniz.

22. Unlock Evden Kaçış Oyunu

The New Yorker Hotel – 1943
Yaşadığımız yüzyılı kendi elleriyle şekillendiren ünlü mucit…
“Yıldırımların Efendisi” Nikola Tesla’nın yaşamının büyük bir bölümünü geçirdiği ve son nefesini verdiği bu gizemli otelde heyecan dolu bir maceraya hazır mısınız?

Detayları buradan incelebilirsiniz.

23. Vampir Evi Evden Kaçış

Vlademir, yüzyıllardır lanetlenmiş bir şekilde bu evde tabutunda yaşıyor.
Dracul’un oğlu, Eflak voyvodasıydı, Transilvanya topraklarının varisiydi.15.yüzyılda Fatih Sultan Mehmet zamanında yaşadı, ona başkaldırdı, binlerce askeri kazığa geçirdi ve akıttığı kanlar sonu oldu. Kesilen kafası mızrağın ucunda İstanbula getirildi.
Ölümden daha güçlü olan tek bir şey vardı dünyada, Aşk! Sevdiği kadın lanetli bir büyü yaptı onu diriltmek için, başardı da, fakat artık nefes almıyordu. Binlerce masum insandan sel gibi akan kanlar şimdi en büyük susuzluğu oldu. Son gündoğumunu göreli altı yüzyıl geçti. O zamandan beri sadece evine gelen davetsiz misafirlerle besleniyor.

Detayları buradan incelebilirsiniz.
24. Cage 404 Evden Kaçış Oyunu

1964 yılının sonbaharında Frank Lee Morris ve bir mahkum arkadaşı Alcatraz’dan firar etmek için dahice bir plan yaptılar. Ancak bu devasa hapishaneden kaçmak için iyi bir plandan daha fazlasına sahip olmaları gerekiyordu, bir gardiyan !
– Kaç bu lanet olası yerden, kaç… Senin için geri gelecekler…
Frank Lee Morris artık yoktu ve arkadaşı saklı ipuçlarını bulup Alcatraz’dan kaçmaya çabalarken tek başına olacaktı.
Evet doğru tahmin ettin, Frank Lee Morris’in arkadaşı SEN’sin….

Detayları buradan incelebilirsiniz.

29 Yorum

 • ofozivofawur 8 Temmuz 2016 at 11:04

  İnternette eğlence amaçlı gezinirken gorevtamam.com ‘u gördüm ve birkaç saat gezindim. Şimdi her hafta iki evden kaçış oyunu oynuyorum sayenizde, Teşekkürler Görev Tamam

  Reply
  • Görev Tamam 9 Ağustos 2016 at 10:15

   Facebook, Twitter, Instagram hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan bizi takip ederek en güncel oyunları takip edebilrsiniz.

   Reply
 • Escaper 8 Temmuz 2016 at 11:21

  Home Escape kültürü çokda tutmadı sanki Türkiye de, EVden Kaçış oyunu deyince halen abuk sabuk yabancı mobil oyunlar çıkıyor karşımıza 🙂

  Reply
  • Görev Tamam 26 Ağustos 2016 at 17:00

   Merhaba,

   Yeni yeni oturuyor evden kaçış oyunları kültürü 🙂 Sizler için çalışıyoruz 🙂

   Reply
 • Samet A. 8 Temmuz 2016 at 15:12

  Taksim de ki evlerin önünden geçerken hep aklıma şuraya girip, birbirimizi bulsak diye düşünürdüm, Evden Kaçış oyunu mevzusu çıktığı günden beri o evlerde arkadaşlarımla şifre çözüyorum, bildiğin çocukluk hayalim gerçekleşti, Teşekkürler Görev Tamam

  Reply
 • gamerx 8 Temmuz 2016 at 15:29

  Evden Kaçış oyunu oynamak için Beyoğlu Taksim Bölgesi gerçekten çok çeşitli imkanlar sunuyor, Teşekkürler Görev Tamam

  Reply
  • Görev Tamam 26 Ağustos 2016 at 17:09

   Merhaba,

   Oyunlar için de yorumlarını bekliyoruz, sevgiler.

   Reply
 • soxomzmulo 4 Ağustos 2016 at 12:47

  Kocaaaa Beyoğlunda 24 tane mi evden kaçış oyunu var, ben şok ben iptal!

  Reply
  • Görev Tamam 9 Ağustos 2016 at 10:16

   Eksik olduğunu farkettiğiniz oyunları bize söylerseniz eklemekten keyif alırız 🙂

   Reply
 • oyuvidafe 7 Ağustos 2016 at 12:55

  evden kaçış oyunu ve taksim denilince Allah Allah böyle abartı bişey geliyor aklıma ama gittim abowwww

  Reply
  • Görev Tamam 26 Ağustos 2016 at 17:09

   Merhaba,

   Oyunlar için eleştiri ve önerilerinizi bize yazabilirsiniz 🙂

   Reply
 • Beyoğlu İlçesindeki Evden Kaçış Oyunları 8 Ağustos 2016 at 21:37

  Beyoğlu İlçesindeki Evden Kaçış Oyunları listesinde olmayan oyunlara da gittim ben, yalnız Türkiye de bu iş çok garip bir hal aldı; büyük oyun evleri hariç bir gittiğimiz evden kaçış oyununu bir daha göremiyoruz… Görev Tamam ekibinin hassas ve ince görüşüne de ayrıca Teşekkürler

  Reply
  • Görev Tamam 26 Ağustos 2016 at 17:11

   Merhaba,

   Listedeki eksik oyunları bize iletirseniz eklemekten keyif alırız 🙂 Yorumlarınızı da bekliyoruz, çok teşekkürler, sevgiler 🙂

   Reply
 • Beyoğlu Kaçış Oyunları 8 Ağustos 2016 at 21:38

  Beyoğlu Kaçış Oyunları deyince bildiğin oyunevi zannettim, listesiymiş; yine de Teşekkürler 🙂

  Reply
 • kaçış oyunları 8 Ağustos 2016 at 21:39

  kaçış oyunları konusunda verdiğiniz bilgi ve ilgi için Teşekkürler, sosyal medya da ki desteğiniz ile bu oyunlara hayran oldum, Teşekkürler 🙂

  Reply
  • Görev Tamam 26 Ağustos 2016 at 17:12

   Merhaba,

   En güncel oyunları ve fırsatları sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeye devam ediniz 🙂 sevgiler

   Reply
 • Evden Kaçış Oyunları 8 Ağustos 2016 at 21:43

  Evden Kaçış Oyunları alanında sizin tavsiyeleriniz ile hareket ederek çok çok çok eğlendim, Teşekkürler

  Reply
 • Beyoğlu Evden Kaçış Oyunları 8 Ağustos 2016 at 21:46

  Bu liste neden eksik?

  Reply
  • Görev Tamam 9 Ağustos 2016 at 10:19

   Eksik olduğunu düşündüğünüz oyunları bize iletirseniz eklemekten memnuniyet duyarız 🙂

   Reply
 • atumivzogo 10 Ağustos 2016 at 16:32

  oyunlarda ki sıralamayı neye göre yaptınız, tam anlayamadım.
  “Sherlock Holmes Evden Kaçış Oyunu” neden 6. Evden Kaçış oyunu sırasında?

  Reply
  • Görev Tamam 26 Ağustos 2016 at 16:59

   Merhabalar,

   Bu yazımızdaki oyunlar kolay bulunmaları açısından alfabetik olarak sıralanmıştır. İlginize teşekkür ederiz 🙂

   Reply
 • uguxologer 10 Ağustos 2016 at 16:36

  Kütüphaneci Ziya Evden Kaçış Oyunu tam olarak nerede?

  Reply
  • Görev Tamam 26 Ağustos 2016 at 17:05

   Merhaba,

   Kütüphaneci Ziya Evden Kaçış Oyunu 3 İlde var. Ancak İzmir ve Ankara’daki oyunlar şuan kullanım dışı. İstanbuldaki oyun ise Avrupa Yakasında :
   Gayrettepe mah. Bahar sokak no:2/6 Beşiktaş
   (Atv – Sabah binasının yanındaki Shell benzin istasyonu Yan sokağı)

   Reply
 • oknexibe 20 Eylül 2016 at 16:21

  Teşekkürler Görev Tamam, müdavim oldum artık Beyoğlu Evden Kaçış Oyunlarına 🙂

  Reply
 • efoisij 20 Eylül 2016 at 16:22

  Listeyi güncelleyecek misiniz?

  Reply
 • Rapsodix 26 Aralık 2016 at 23:18

  neden görev tamam sitenizden online rezervasyon yapılamıyor?

  Reply

Yorum Yaz

E-mail adresin paylaşılmayacak.