Evden Kaçış Oyunu Tarihçesi

May 11 2016

Evden Kaçış Oyunu Tarihçesi

Kaçış oyunları ilk defa Silikon Vadisinde bir grup sistem programlayıcısı tarafından 2006 yılında oluşturuldu. Özellikle Agatha Christie’nin eserlerinden ilham alınarak hazırlanan bu oyunlar kısa sürede ilgi çekmeye ve popüler olmaya başladı.

Takao Kata Japonya’da ilk defa bu oyunları gerçek fiziksel mekana taşıdı. Gerçek hayattaki ilk uygulaması Hong Kong’da öğrenciler için düzenlenen bir kampta gerçekleştirildi. 2008 yılında bu kaçış oyunlarını hayata geçiren Japonya’dan sonra, birçok ülkede de benzer işlere imza atıldı. Evden kaçış oyunlarını bilgisayarda oynanan kaçış oyunlarından ayırt etmek için gerçek kaçış oyunları, odadan kaçış oyunları, korku odası, korku evi gibi isimler verildi.

2013 yılında ilk defa ülkemize gelen gerçek kaçış oyunu İstrapped adlı oyundur.Hızla İstanbul’a yayılan oyun, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir,Antalya gibi illerde de oynanmaya başlanmış, tüm Türkiye’de kaçış oyunları ve korku evleri açılmaya başlanmıştır.

Eğer hala bu heyecanı yaşamadıysanız, geç kalmadan rezervasyon yaptırın ve Görev Tamam farkıyla istediğiniz oyuna ulaşmanın tadını çıkarın !

Yorum Yaz

E-mail adresin paylaşılmayacak.