Korku Evleri

May 16 2016

Korku Evleri

Dünyaya uzak doğudan yayılan ve son günlerde Türkiye’yi de etkisi altına alan korku temalı evden kaçış ve korku oyunları, karanlık bir ortamda oynanması ve gerilim dolu olması nedeniyle özellikle günlük hayatlarına heyecan katmak ve adrenalin yaşamak isteyen gençlerden büyük ilgi ve alaka görüyor.

Peki Korku Evi Oyunu Nasıl Oynanır?

Japonya’dan çıkan ve son iki yılda tüm dünyayı etkili bir şekilde saran oyun trendi “horror home”, “real room escape” yani “korku evi” “gerçek odadan kaçış oyunu”, bir grup arkadaşın, belirli bir konseptle dizayn edilmiş bir eve kilitlenip içerideki bulmacalar sayesinde şifreleri çözerek bir saat içinde dışarı çıkması esasına dayanıyor. Oyunseverlerin zekalarını en iyi şekilde kullanmaları ve matematiksel düşünme ile ipuçlarına yaklaşmaları, bu odadan çıkmak için önemli bir fayda sağlıyor.

Gençler, Gerilim, Korku Ve Heyecan İçin Geliyor

“Kilitist Korku Evi”, 3-8 kişilik grupları oyun oynatabiliyor. Ancak oyundan daha çok zevk alabilmek için en az 3 kişi gelinmesi tavsiye ediliyor. Gençler, aileler ve ekip ruhunu etkili bir şekilde yaşamak isteyen şirketlere hitap eden bu oyuna katılanlar ise hayatlarına heyecan ve gerilim katmak için geldiklerini söylüyor. Oyun sonunda kazananlar, birbirinden güzel board’lar ile resim çekilerek kendi hesaplarında paylaşılıyor.

1 Saat Dolmadan Seri Katilin Elinden Kaçmalısınız!

Oyun gerçek bir hikayeden esinlenerek Amerika’da gündeme gelmiş bir seri katilin hayatını ve öldürdüğü kurbanlarını anlatmakta ve yaşatmakta. Ted Bundy adlı seri katilin bodrum katındasınız ve ne yapacağınızı bilemiyorsunuz. Bir şekilde ipuçlarını bularak katile yakalanmadan 1 saat içerisinde bu alanı terk etmelisiniz!! Korku seviyesi ayarlanabilir olduğundan gelen tüm grupların keyif alarak oyundan çıkmaları ile son bulmaktadır.

Yorum Yaz

E-mail adresin paylaşılmayacak.