Korku Sınırlarını Zorlayan 5 Korku Oyunu

Ağu 01 2016

Korku Sınırlarını Zorlayan 5 Korku Oyunu

Korku evleri , 2013 yılı itibariyle ülkemizde de yaygınlaşan gerçek zamanlı ve gerçek bir mekanda oynanan kaçış oyunlarıdır.Kaçış oyunları özgün senaryolardan, film ya da kitap uyarlamalarından oluşabilmektedir. Kaçış kurtulma, aksiyon, görev, korku, gerilim gibi farklı kategorilerde yer alan oyunlar en az 2 en fazla 6 kişi ile oynanmaktadır.

Korku evleri , kaçış oyunları konseptine bağlı olarak sadece korku ve gerilim temalı oyun evleridir.

Korku evleri oyunları genellikle 1 saat süren oyunlardır. Bu 1 saat içinde size verilen görevi yerine getirerek, şifreler ve bulmacaları çözerek oyun alanından çıkmanız gerekmektedir.

Korku evleri oyunlarında senaryoya uygun olarak tasarlanan ışıklar, efektler, maskeler, sesler ve hatta oyun evi yetkilileri tarafından oyun alanına konulan diğer oyuncular sayesinde çok daha gerçekçi bir ortam yaratılmaktadır.

Korku evi oyunları fiziksel güce dayalı oyunlar değillerdir. Tamamen zihinsel yeteneklerinizi kullanmanız gereken oyunlarla olmakla beraber, zaman yönetimi, kriz ve stres yönetimi, takım çalışması, olaylar arasında bağ kurabilme yeteneği gibi birçok konuda kişisel gelişiminize destek sağlayacaktır.

Daha oyun alanına girerken çalmaya başlayan müzik ile sizi o atmosfere alıştırıyorlar. İnce ayrıntılar sayesinde ortam senaryo ile bağdaştırılıyor, oyun alanındaki korkutucu sürprizler oyuna heyecan katılıyor.

Zekice kurgulanmış bulmacalar ve oyunların zorluk seviyeleri katılımcıların tam da beğeneceği düzeyde ayarlanıyor. Eğer bir şifreyi çözerken çok zorlanıyorsanız, oyun evi yetkililerinden yardım istiyorsanız, çözmeniz için size ipucu veriyorlar.

Oyunlar korku temalı olduğu için çok heyecanlı oluyorlar ve sağlıklı durumu elverişli olmayanların katılırken, sağlık durumlarından bahsetmeleri gerekiyor. Kalp rahatsızlığı olanlar, epilepsi hastası olanlar, kapalı alan korkusu olanlar, panik atak gibi rahatsızlıkları olanların oyuna girmeden önce bir kez daha düşünmeleri gerekiyor.

Daha önceleri bilgisayarlarda sanal olarak oynanan bu oyunların gerçek mekanlara taşınması ile oyuna duyulan ilgi oldukça arttı. Çünkü korku evi oyunları size gerçek bir hikayenin içinde yer alma, kahraman olma imkanı sunuyor. Ölüler ile konuşuyor, cinlerle, görünmeyen varlıklarla iletişime geçiyor, büyülerler ilgileniyorsunuz. Bugüne kadar korku filmlerinde gördüğünüz her sahneyi, kitaplarda okuduğunuz her cümleyi gerçekten yaşama imkanı buluyorsunuz.

Bu heyecanı yaşamak isteyenler için, korku temalı en iyi 5 evden kaçış oyununu derledik. Tema, özgünlük, ambiyans, sürükleyicilik ve korku seviyesi olmak üzere 5 ayrı başlıkta değerlendirdiğimiz bu oyunlar sayesinde hayatınızın en korku dolu 1 saatini geçireceğinizi düşünüyoruz

1  . Sihirbazın Laneti

 Özgünlük : +++++

 Ambiyans : ++++

Sürükleyicilik : ++++

 Korku Seviyesi : +++

Sihirbazın laneti Kadıköy’deki gerilim temalı oyunlarından bir tanesi. Oyun alanı oldukça geniş tutulmuş tam 12 oda var. Oyunda katılımcılar için hazırlanan bulmaca ve şifreler oldukça kaliteli olmakla beraber hem eğlenceli hem de senaryoya uygun. Ortama uygun olarak düzenlenmiş illüzyon malzemeleri de konsepte uygun. Oldukça akıcı bir senaryoya sahip bu oyun ile sihirli bir dünyaya gireceğinizin garantisini verebiliriz.

Hikaye 1874-1926 yıllarında geçiyor. Oyun boyunca laneti kaldırıp sihirbaz Houdini’nin ruhunu özgür bırakmaya çalışacaksınız.

Başkahramamız  Büyük Houdini asla hapsedilemeyen ve bağlanamayan bir kaçıcıdır. Ancak medyumlar tarafından lanetlenmiştir.Laneti kaldırmak ise size ve ekibinize düşüyor.

 Mistik konulara ilgiliyseniz bu oyun tam size göre. 

2 . Ölü senfoni

Özgünlük : ++++

Ambiyans : ++++

Sürükleyicilik : +++

Korku seviyesi : ++++

Ölü senfoni korku evinde müzikle korkuyu iç içe buluyorsunuz. Ölü senfoni korku evi oyunu sizi ölüler diyarına davet ediyor. Yapılan besteler ölüler ile hayatta olanlar arasında bir köprü oluşturuyor.

Ölü senfoni oyunu Kadıköy’de ve yer alıyor. Oyunun bu kadar etkileyici olmasının nedeni hikayesinin özgün olması ve hikayeye uygun bir ortam sağlanmış olması. Ses, müzik ve ışıkların arasındaki senkronun hikaye ile bütünleşmiş olması kendinizi oyuna adapte etmenizi sağlıyor.

Sosyal medya platformlarında da oldukça beğenilen bu oyundan çıkabilmek için cesur bir ekibe ihtiyacınız olduğunuz kesin.

3 .Kusursuz Kaçış

Özgünlük : +++

Ambiyans : +++

Sürükleyicilik : ++++

Korku seviyesi : ++++

Kusursuz kaçış korku evi oyunu Halka filminden uyarlanmış bir oyun. 7 odalı bir evde geçiyor ve oyun boyunca Samara’dan kaçmaya çalışıyorsunuz. Oyunun uyarlama olması nedeniyle kendinizi filmde gibi hissediyorsunuz. Bulmacalar çok zor olmasa da, oyunun genel atmosferi korkutucu idi. 

4 .Vampir Evi

Özgünlük : +++

Ambiyans : ++++

Sürükleyicilik : ++++

Korku seviyesi : +++

Taksim de yer alan vampir evi korku evi, alışılmışın dışında şifreler ve kilitlerle oyuncuların beğenisini kazanıyor. Farklı dekoru ve atmosferi ile kaliteli bir ortam sunuyor. Vampir Evi’nde Dracula’nın sırları ile karşılaşacaksınız. Fatih Sultan Mehmet zamanında yaşayan Dracula, ona baş kaldırdı ve binlerce askerini kazığa geçirdi. Bunun sonucunda öldürüldü ve İstanbul’a getirildi. Ancak sevdiği kadın Dracula’yı hayata döndürmek için bir büyü yaptı ve başardı da. Ancak bir sorun vardı. Sadece insan kanı içerek hayatta kalabilmektedir. Bunu içinde evine gelen davetsiz misafirleri kullanmaktadır. Siz de bu eve girdiniz, dikkat edin Dracula buralarda.

Bu hikayenin kahramanı olmak için bir an önce Vampir Evi’ni ziyaret etmelisiniz.

5 .Testere Evden Kaçış

Özgünlük : ++++

Ambiyans : ++++

Sürükleyicilik : +++

Korku seviyesi : ++++

Testere filminden uyarlanmış olan oyunda bulmacalar ve şifreler oldukça özgün ve zor seviyede hazırlanmış durumda. Oyun alanı senaryoya uygun bir şekilde hazırlanmış ve hangi kapının ardından ne çıkacağını bilemiyorsunuz.

Korku evi oyunlarından hoşlanan herkesin  mutlaka oynaması gereken 5 oyunu sizler için derledik. Daha fazlası için bizi sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Bol şans!

1 Yorum

Yorum Yaz

E-mail adresin paylaşılmayacak.