Room In Mind Kaçış Oyunu

May 25 2016

Room In Mind Kaçış Oyunu

Kitleleri bilgisayar ortamına bağlayan dijital oyunlara alternatif olarak sunulan ‘Odadan Kaçış Oyunu’, Gülşah Güleren ve Tansel Yılmaz öncülüğünde Room In Mind adıyla Edirne’de hizmete girdi.

Japonya’dan çıkıp tüm dünyayı kasıp kavuran ‘Odadan kaçış oyunu’ artık Edirne’de. Gençlerin yeni gözdesi ‘Odadan kaçış oyunu’, özellikle günlük hayatlarına heyecan katmak isteyen gençlerin ilgisine sunuluyor. Belirli bir konseptle dizayn edilmiş bir odaya kilitlenip, içerideki şifreleri çözerek bir saat içinde anahtarı bulup dışarı çıkma esasına dayanan oyun; görsel, yapısal ve kurgusal efektleriyle özellikle gençlere kriz yönetimi, mobbing, ekip çalışmasına yatkınlık, analitik düşünme gibi beceriler katıyor.

HANIMZADEYİ KİM ÖLDÜRDÜ?

Room In Mind yetkilisi Tansel Yılmaz, bu tür oyunların dünyada 3 farklı türde yapıldığını, bunların da ‘Evden Kaçış’, ‘Odadan Kaçış’ ve ‘Katil evi’ formatında bulunduğunu, Room In Mind’ta ise sadece ‘Odadan kaçış oyunu’nun yer aldığını belirtti. Haziran ayında Edirne’de hizmete girdiklerini ve ilk etapta ‘odadan kaçış’ oyununu Edirnelilere sunduklarını kaydeden Yılmaz, ilerleyen dönemde ‘evden kaçış’ ve ‘korku evi’ konseptlerini de hizmete sokmak istediklerini belirtti. Şu anda oynanmaya müsait olan ‘odadan kaçış oyununun iki farklı türünün bulunduğunu ve bunların da ‘Panzehir‘ ve ‘Hanımzadeyi Kim Öldürdü?’ oyunları olduğunu ifade eden Yılmaz, oyun formatıyla ilgili olarak şunları söyledi:

60 DAKİKADA ODADAN ÇIKMANIZ LAZIM

“Oyunseverlerin zekâlarını ve beyin fonksiyonlarını en iyi şekilde kullanmaları ve matematiksel düşünme ile ipuçlarına yaklaşmaları, bu odadan çıkmak için önemli bir avantaj sağlıyor. Oyuna, ekibinle birlikte kapalı bir odada başlayacaksın. 60 dakika içerisinde sizi odadan çıkartacak anahtara ulaşmanız gerekiyor. Takım halinde çalışıp odadaki tüm ipuçlarını kullanarak şifreleri çözecek ve odadan çıkmaya çalışacaksınız. Oyunlarımız en az iki en fazla beş kişilik ekipler halinde oynanabiliyor. Dileyenler altı kişilik ekip de oluşturabilir ama bizim önerimiz ekibin en fazla beş kişi olmaları.”

Hafta içi saat 15.00’e kadar oynanan oyunlarda yüzde 30 indirimin sağlandığı Room In Mind Edirne’de fiyatlar şu şekilde:
2 Kişi 80 TL (Kişi başı 40 TL)         3 Kişi 90 TL (Kişi başı 30 TL)
4 Kişi 100 TL (Kişi başı 25 TL)        5 Kişi 120 TL (Kişi başı 25 TL)

Yorum Yaz

E-mail adresin paylaşılmayacak.